Kluczowe zalety odchudzania

podstawowe zalety odchudzania

Gotowy do życia wolnego od otyłości? Od razu zauważysz zalety utraty wagi.

Oto tylko kilka, ale ważnych, korzyści z utraty wagi dla Ciebie.

Kontroluj swoją cukrzycę

Zapobieganie, leczenie, a w niektórych przypadkach leczenie cukrzycy typu 2. Powikłania związane z cukrzycą, takie jak ślepota, amputacja kończyn, choroby nerek i udar mózgu, zmniejszają ryzyko lub mogą być kontrolowane poprzez utratę wagi.

Zarządzanie ryzykiem zachorowania na chorobę serca

Obniż swój poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi oraz kontroluj cukrzycę (jeśli ją masz) poprzez utratę wagi. Rezultat? Zmniejszysz swoje ryzyko chorób serca. Wysoki poziom cholesterolu przyczynia się do gromadzenia się płytki nazębnej w twoich tętnicach i żyłach. Wysokie ciśnienie krwi obciąża serce i układ naczyniowy. Cukrzyca powoduje fizyczne uszkodzenia serca. Utrata masy ciała może kontrolować to ryzyko często bez stosowania leków lub w mniejszych dawkach.

Oddychaj Łatwiej

Doświadczaj coraz mniej poważnych ataków astmy. Zwiększaj swoją tolerancję na ćwiczenia oddechowe w miarę chudnięcia. Jak pokazują badania na Śniadaniowej Klasie – odchudzanie może bezpośrednio wpłynąć na jakość naszego oddychania.

Osiągnij głęboki, wypełniający sen

Wraz z utratą wagi, objawy bezdechu sennego (długie przerwy między oddechami lub płytkie oddechy) drastycznie się zmniejszają. Twoje objawy mogą nawet całkowicie ustąpić.

Zatrzymaj chorobę refluksową poparzeń kwasem (GERD)

Nadmiar tłuszczu wokół brzucha powoduje ucisk na brzuch. Przyczynia się to do choroby refluksowej żołądka i przełyku, która pojawia się, gdy kwas żołądkowy wraca do rury pokarmowej (przełyku) i gardła. Powoduje to dyskomfortowe pieczenie i może uszkodzić wyściółkę przełyku. Utrata masy ciała powoduje zmniejszenie ciśnienia w żołądku i zazwyczaj zatrzymuje refluks kwasowy.

Zmniejsza stres związany z nietrzymaniem moczu

Zrzucanie nadmiaru kilogramów zazwyczaj całkowicie rozwiązuje ten stan, który jest wynikiem obciążenia układu moczowego, powodując utratę kontroli nad pęcherzem i sporadyczne wycieki moczu. W ciężkich przypadkach dostępna jest operacja korekcyjna nietrzymania moczu.

Uwalnianie się bólu pleców, choroby zwyrodnieniowej dysku i zwyrodnieniowej choroby stawów

Twoje plecy, kolana, biodra i kostki są stawami nośnymi, co oznacza, że podtrzymują Twoją wagę ciała w pozycji siedzącej i stojącej. Utrata masy ciała znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na te stawy, a tym samym zmniejsza dyskomfort. Ból może zmniejszyć się nawet w przypadku podrażnienia nerwów lub uszkodzeń strukturalnych.

Poprawa płodności

Znaczna utrata masy ciała przywraca normalne cykle menstruacyjne, zmniejsza wysoki poziom androgenów i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Utrata masy ciała szczególnie pomaga zmniejszyć objawy zespołu policystycznych jajników (PCOS), który przyczynia się do niepłodności u wielu kobiet.